FAQs

Jak se spí v autostanu?

Ve stanu na střeše auta se vyspíte stejně pohodlně jako ve vaší posteli. Velikost spací plochy našich střešních stanů je v rozsahu od 110 cm u nejmenšího až po 250 cm u největšího střešního stanu Sheepie®. Do vašeho autostanu se tedy vejde tolik osob, kolik chcete, klidně celá rodina. 

Pěnová matrace má výšku 12,6 cm a má příjemný látkový potah. Pro větší komfort a dlouhodobé udržení čistoty lůžka doporučujeme povléknout matraci prostěradlem. Spát můžete ve vašem oblíbeném spacáku nebo si vzít kromě polštáře i peřiny. 

Spaní v autostanu je tedy pohodlné jako doma, zároveň však po otevření oken na jedné, obou nebo i více stranách prostor krásně větrá, střešní stan je vzdušný a vy využijete všechny přednosti pobytu v přírodě.

Hodí se autostan i na moje auto?

Obecně lze říct, že nějaký autostan se na vaše auto určitě hodí! Jediné, co potřebujete, je kvalitní střešní nosič, tedy tak zvané příčníky. Ověřte si, že příčníky vašeho střešního nosiče lze instalovat s minimální vzdáleností 70 až 80 cm od sebe.

Při výběru autostanu je potřeba zkontrolovat nosnost střechy vašeho vozu, tedy maximální dynamické zatížení, a vnější rozměr auta. Střešní stan nesmí při jízdě přesáhnout šířku vozu. Nejmenší a zároveň nejlehčí autostan značky Sheepie® lze použít skutečně téměř na každé auto

Velmi oblíbené modely autostanů Jimba Jimba Medium a Bookara Medium se skvěle hodí např. typicky na Škoda Octavia. Autostany Jimba Jimba Large a Bookara Large s vnitřní šířkou 140 cm jsou zase ideální pro větší SUV, offroad a dodávky třeba VW Multivan, MB Vito apod. Dále je tu však také řada Yuna, která svou konstrukcí s rozvíráním autostanu mimo obrys auta umožní využít spací plochu až 200 na 250 cm i na menším osobním autě.

Nejste si jisti? Neváhejte se na nás obrátit s dotazem.

Jak se montuje střešní stan na auto?

Střešní stan na auto se montuje na střechu vozu stejně jednoduše jako kterékoliv jiné příslušenství na střechu auta, jako nosič na kola nebo střešní box na lyže. 

Součástí dodaného autostanu je montážní sada, která obsahuje vše, co budete potřebovat k uchycení vašeho autostanu ke střešnímu nosiči vašeho auta. Pomocí šroubů, matic a kování snadno upevníte střešní stan na auto. K montáži není třeba žádné speciální nářadí a celá instalace trvá maximálně 10 minut.

Jak rychle můžu jezdit s autostanem na střeše?

Samozřejmě je potřeba i se střešním stanem dodržovat předepsanou maximální rychlost podle pravidel silničního provozu země, ve které zrovna cestujeme :-). 

Oficiálně neplatí pro jízdu s autostanem žádné další omezení. Je ovšem vždy nutné přizpůsobit styl jízdy dané situaci. Autostan vás na střeše nijak neomezuje, je třeba se k němu a při jízdě s ním chovat jako k jakémukoliv jinému nákladu na střeše, např. střešnímu boxu na lyže.

Dá se s autostanem kempovat i v zimě?

Určitě! A je to jako každé kempování se střešním stanem skvělé! Samozřejmě je potřeba se oproti letní dovolené trochu dovybavit, abyste zůstali v teple. Doporučujeme pořídit si kvalitní spacáky nebo deky, případně i přídavnou přikrývku. V chladném počasí nejen v zimě je velice oblíbená termovložka do autostanu. I v chladných dnech během jara či podzimu můžou noční teploty výrazně klesnout a izolační vrstva navíc se bude hodit.

Pro naše střešní stany Sheepie® dodáváme termovložky pro všechny modely. Jednoduše se vepnou zevnitř do rozloženého autostanu, jsou ze 100% bavlny a mají bílou barvu. Vnitřní termostan do střešního stanu má na zip uzavíratelné otvory, které umožňují větrání a zamezují kondenzaci uvnitř stanu.